GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 4983684
*
nr 498 3684
Fat
keramik, UE, längd: 38
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2007
kl 16:55:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/11 21:24:03
1
300 kr
25/11 19:54:12
2
300 kr
25/11 19:54:41
2
Vinnande bud
26/11 15:53:21
1
400 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:21
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:17
*
Fat
nr 498 3684
Fat
keramik, UE, längd: 38
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/11 21:24:03 | 1 | 300 kr |
25/11 19:54:12 | 2 | 300 kr |
25/11 19:54:41 | 2 | Vinnande bud |
26/11 15:53:21 | 1 | 400 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:21 -
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23 -
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:17